Andro Truuverk

Home / Kes me oleme? / Andro Truuverk
1781833_10153085665221289_1752318581096874949_o_small
Tartu Ülikooli zooloogia osakonna entomoloogia õppetooli doktorant ehk inimene, kes oma igapäeva töös puutub kokku keskmisest rohkem putukatega. Suuremat huvi looduse ja loomade vastu olen tundnud kogu oma teadliku elu. Juba lapsepõlvest on eriti südamelähedased olnud roomajad, eriti dinosaurused. Ka ühed varaseimad raamatud, mida end lehitsemas mäletan olid eelajaloolistest sisalikkudest. Esimene soomustega lemmikloom oli stepikilpkonn (Agrionemys horsfieldii), kellele järgnesid erinevad troopilised maod ja sisalikud.

Putukad leidsid mind nii kõige otsesemas kui ka kaudsemas mõttes ülikoolis. Bakalaureuse õpingutest alates olen tegelenud liblikate süstemaatikaga (sugulussuhete uurimisega) ning ka hobi korras kuuejalgseid kogunud. Kirge putukafauna vastu olen lisaks Euroopale saanud rahuldamas käia ekspeditsioonidel Austraalias, Lõuna- Ameerikas ning puutumata pole jäänud ka Aafrika.

Lisaks teadustööle tegelen ka teadmiste edasi andmisega tudengitele ja kooliõpilastele. Minu tegemisi on kajastanud ETV saatesari Osoon ja teadusportaal Novaator.